fbpx

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo w stomatologii

Zwiększenie liczby zakażeń COVID19 w naszym kraju wymaga utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Z naszej strony zabezpieczenia polegają m.in. na:
☑️ zwiększeniu odległości w poczekalni pomiędzy oczekującymi pacjentami;
☑️ umówieniem pacjentów tak, aby czas oczekiwania na wizytę, a tym samym pobyt w poczekalni, był jak najkrótszy;
☑️ przyjmując każdego pacjenta stosujemy jednorazowe maski, czepki, fartuchy, rękawiczki;
☑️ po każdym pacjencie wszystkie powierzchnie w gabinecie (fotele, biurka, szafki, podłogi) są dezynfekowane;
☑️ przez 24 godziny na dobę działają dezynfektory powietrza AIRsteril , eliminujące wirusy, bakterie i pleśnie;
☑️  podczas zabiegów, gdzie wytwarzane są „chmury aerozolowe” (higiena , stomatologia zachowawcza, szlifowanie zębów) stosujemy urządzenia pochłaniające wytwarzany aerozol =>  kliknij i zobacz film o bezpiecznym zabiegu higienizacji w Naszym Centrum.
☑️ nasz personel poddany jest szczepieniu przeciw COVID

 

Pacjentów prosimy i przypominamy o przestrzeganiu poniżej podanych zasad:

👉 prosimy o przychodzenie (osoby dorosłe) pojedynczo, bez osób towarzyszących;
👉 konieczne jest zasłanianie ust i nosa maseczką, przez cały czas pobytu, poza czasem przeznaczonym na leczenie;
👉 prosimy o dezynfekcję rąk bezpośrednio po przybyciu;
👉 prosimy o podawanie aktualnych informacji o stanie zdrowia i podpisywanie stosownych formularzy;
👉 w przypadkach konieczności odwołania wizyt z powodu zakażenia lub przebywania na kwarantannie – kolejne wizyty będziemy starali się ustalić w możliwie szybkim, bezpiecznym terminie;

 

Wszystkie te czynności pozwalają na zminimalizowanie ryzyka zakażeń zarówno naszych Pacjentów jak i Personelu, szczegóły zabezpieczeń przedstawiamy w poniższym filmie:

Chociaż bezpieczeństwo w stomatologii to obecnie przede wszystkim zapobieganie zakażeniu koronawirusem, to istnieją także inne elementy, które również w „normalnych „ warunkach decydują o zdrowiu  naszych pacjentów.

Jednym z takich elementów jest stożkowy tomograf komputerowy AXEOS, który działa w naszym Centrum od 1. stycznia 2021.  To pierwszy taki aparat zainstalowany w Europie środkowo-wschodniej.  Na czym polega to bezpieczeństwo ? Przede wszystkim bardzo niska dawka promieniowania przy jednocześnie doskonałej jakości obrazu. Dodatkowo dawki można jeszcze zmniejszyć poprzez możliwość wykonania badania w ograniczonym obszarze. Jednocześnie jest cały czas badanie trójwymiarowe, bo tylko takie w sposób wiarygodny pozwala na dokładną ocenę zębów i implantów.

 

 

Kolejnym elementem naszego „bezpieczeństwa stomatologicznego” jest zastosowanie skanera wewnątrzustnego PRIMESCAN. Stosujemy go zamiast tradycyjnych wycisków masami.

Dokładność obrazu , zapisanego dzięki skanerowi Primescan, wynosi ok. 30 mikronów. Dzięki takiej precyzji i możliwości cyfrowego przetwarzania w pracowni protetycznej, zmniejszamy ilość wizyt pacjenta i zwiększamy precyzję wykonywanych prac. Każde skanowanie odbywa się za pomocą jednorazowej, sterylnej końcówki urządzenia wprowadzanej do jamy ustnej.

 

 

Czy na tym kończą się nasze możliwości zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów ? Nie !

 

Bezpieczeństwo to także możliwość uzyskania maksymalnej przewidywalności leczenia. Dwa z tych elementów już zostały wymienione – tomograf stożkowy i skaner.

 

W przypadku leczenia za pomocą implantów bardzo ważne jest, aby po precyzyjnym zaplanowaniu zabiegu, można było ten projekt „przenieść” do jamy ustnej pacjenta.

Do tego celu służy system nawigacji dynamicznej NAVIDENT.  Oparty na zasadzie stereoskopii (kamer stereo i zestaw współpracujących czujników) pozwala na bardzo precyzyjne, z dokładnością do dziesiątych części milimetra, założenie implantów, w stosunku do wcześniej przygotowanego projektu. Przy odpowiednich warunkach kostnych, w sposób bezpieczny i przewidywalny, można zakładać w tym systemie implanty, bez uprzedniego nacinania tkanek. W takich sytuacjach gojenie po zabiegu przebiega bez zakłóceń, a pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości.

Zabiegi implantacji z wykorzystaniem nawigacji dynamicznej

 

 

Chcesz spróbować jakości naszych usług, umów się na bezpłatny przegląd stomatologiczny.
Zadzwoń do naszej recepcji 22 816 52 41 lub 22 816 55 36 lub napisz maila: recepcja@awillo.pl
i podaj hasło „bezpieczna stomatologia
Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net