fbpx

Wyciąg stomatologiczny – VacStation Dental System UV /Eighteeth, ChRL/

Wyciąg stomatologiczny – odsysacz aerozoli, zabierające większość rozpylanego powietrza wraz z wodą, podczas takich zabiegów jak higienizacja, stomatologia zachowawcza czy też protetyka /szlifowanie zębów/. Dzięki temu ilość aerozolu pozostającego w powietrzu w gabinecie jest minimalna.

Aerozol wydostający się z ust pacjenta składa się z rozprysków odbijającej się mgły i kropelek zawierających wodę chłodzącą, ślinę, krew, mikroorganizmy, bakterie i wirusy. Ta mieszanina stanowi wysokie ryzyko infekcji. VacStation zmniejsza to ryzyko i oczyszcza powietrze za pomocą wielopoziomowego systemu filtracji (HEPA, bawełniany filtr o wysokiej zawartości włókien, filtr z włókna szklanego, węgiel aktywowany + KMnO4 + filtr Ceramsite + 2. HEPA 13) oraz światła UV.

Zatrzymuje wirusy i zarazki ≥0,3 μm z wydajnością ponad 99,97%, w tym opary rtęci. Dodatkowo zamontowane światło UV wewnątrz urządzenia o intensywności 1210uw / cm2 i długość fali 280 nm, zabija wirusy i bakterie z wysoką wydajnością. Cały system pracuje pod ujemnym ciśnieniem dzięki czemu dostająca się woda zostaje odparowana.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net