fbpx

Pytanie 50.

Zabiegi higieniczne są jedną z podstaw długotrwałego utrzymania implantów. Brak prawidłowej higieny jamy ustnej jest jednym z powodów występowania stanów zapalnych, tzw. zapaleń okołowszczepowych (periimplantitis).  Bywają  pacjenci , którzy uważają, że zapłacenie kilkunastu czy nawet więcej tysięcy złotych za uzupełnienie zębów za pomocą implantów zwalnia ich z dbania o wykonaną pracę.  To tak samo, jak byśmy kupili bardzo drogi samochód i uważali, że w takim przypadku zbędne są badania kontrolne pojazdu, a my możemy nasze auto traktować w sposób dowolny, kompletnie o nie nie dbając.

Osad nazębny, płytka bakteryjna, a w konsekwencji kamień nazębny, powodują stany zapalne dziąseł , a poprzez poszerzoną wskutek tego szczelinę przy łączniku protetycznym bakterie wnikają wzdłuż implantu. Może to doprowadzić do znacznych ubytków kości, co w konsekwencji doprowadza do utraty implantu. Podobne mechanizmy występują przy zębach własnych.

Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne oraz zabiegi higienizacyjne. Profesjonalnie oczyszczone przed zabiegiem zęby pozwalają na ocenę tkanek miękkich wokół implantów. Można także w tym momencie ocenić stan pozostałych zębów oraz wykryć ewentualne patologie jak np. próchnica.

Nie można tez zapominać o prawidłowej,  codziennej higienie jamy ustnej.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net