fbpx

Pytanie 34.

Trudno mówić o czymś, czego się nie widzi. Generalnie – stany zapalne przy implantach (tzw. zapalenia okołowszczepowe, zwane też periimplantitis), to sprawy skomplikowane i trudne do leczenia. Każdy przypadek musi być analizowany indywidualnie.

Przede wszystkim należy bardzo dobrze zdiagnozować problem, a potem wdrożyć odpowiednie postępowanie, począwszy od zabiegów higienicznych, z użyciem odpowiednich preparatów i instrumentów. Po nim najczęściej dochodzi do skomplikowanych procedur chirurgicznych, a kończy się z reguły korektą uzupełnienia protetycznego (korony, mostu).

Jedną z najczęstszych przyczyn występowania zapaleń wokół implantów jest odkładanie się płytki bakteryjnej w wyniku niedostatecznej higieny jamy ustnej.

Dlatego też najlepszym sposobem na pozbycie się problemów jest profilaktyka. Odpowiednia higiena,systematyczne wizyty kontrolne u lekarza.

Nasze Centrum,we współpracy ze szwajcarską Camlog Foundation oraz naukowcami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Warszawskiej, prowadzi bardzo zaawansowane badania nad zastosowaniem nowej metody leczenia implantoprotetycznego, które może w znaczący sposób wpłynąć na zapobiegania występowania zapaleń wokół implantów.

Więcej informacji o nowej metodzie już wkrótce na naszej stronie.

Bakterie wniknęły w szczelinę pomiędzy dziąsło i łącznik
i spowodowały stan zapalny wokół implantu, niszcząc jego połączenie z kością.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net