Pytanie 26.

Bezpłatowa metoda implantacji jest to zabieg polegający na założeniu implantu bez nacinania tkanek /bez wytwarzania płata/.  Najczęściej stosuje się ją w przypadkach tzw. implantacji natychmiastowych , czyli zakładaniu implantów bezpośrednio po usunięciu zębów.

Innym przykładem metody bezpłatowej jest wykonanie otworu pod implant, a następnie założenie implantu bezpośrednio przez tkanki miękkie / czyli znowu bez nacinania płata tkankowego/. Jednak tego typu zabiegi możliwe są tylko po bardzo dokładnym przygotowaniu, czyli wykonaniu odpowiedniej diagnostyki.

W tym przypadku metodą najpewniejszą jest wykonanie stożkowej tomografii komputerowej z jednoczesną symulacją zabiegu. Wirtualne „założenie” implantu pozwala przygotowanie szablonu chirurgicznego, za pomocą którego informacje z badania tomografii zostają dokładnie przeniesione na pole operacyjne.

Dzięki temu zapewnione jest powodzenie samego zabiegu jak i dalszego leczenia. Należy jednak pamiętać, że zabiegi bezpłatowe możliwe są do wykonania przy odpowiedniej ilości tkanki kostnej. W przypadku konieczności wykonywania regeneracji tkanek założenie implantu przeprowadza się w sposób tradycyjny, z nacięciem tkanek i odsłonięciem pola operacyjnego.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net