Implanty hybrydowe iRes

Implanty hybrydowe iRES

Implanty hybrydowe powstały na bazie wieloletnich badań i obserwacji. Lekarze i naukowcy wskazują , że jedną z najczęstszych przyczyn powstawania stanów zapalnych wokół implantów ( tzw. periimplantitis) jest odkładanie się flory bakteryjnej (tzw. biofilmu) , co w konsekwencji może doprowadzić do utraty implantu.
Wieloletnie badania wykazały, że odkładanie się bakterii jest większe przy implantach o szorstkiej powierzchni w części przykoronowej, niż w przypadkach, gdy w tej okolicy powierzchnia implantu jest gładka.

Dlatego Prof. Massimo Simion z Uniwersytetu w Mediolanie wraz z firmą iRES opracował implanty hybrydowe, które w swoim założeniu mają zapobiegać występowaniu stanów zapalnych (periimplantitis). Unikalna budowa implantów hybrydowych iRes łączy górną, gładką powierzchnię implantu, z powierzchnią szorstką w jego dolnej części.
Tym samym zminimalizowano ryzyko penetracji bakterii (część gładka), zachowując jednocześnie dotychczasową pewność i szybkość łączenia implantu z kością ( część szorstka).

 

Gamę implantów hybrydowych IRES uzupełniają „Bioaktywne Implanty Hybrydowe HA” pokrywane dodatkowo powłoką kwasu hialuronowego, który stymuluje komórki do wydzielania czynników wzrostu oraz tworzenia struktury tkankowej. Producent wskazuje ich trzy podstawowe cechy: szybsze wgajanie, większą stabilizację i długowieczność.

  • SZYBSZE WGAJANIE: wynika z zastosowania powłoki hialuronowej, która dodatkowo aktywuje komórki kostne do wcześniejszego kontaktu z implantem, co skutecznie skraca czas wgajania implantu.
  • WIĘKSZA STABILIZACJA: zastosowanie powierzchni gładkiej minimalizuje penetrację bakterii i powstawanie (tzw. biofilmu) na powierzchni implantu, co znacznie ogranicza występowanie periimplantitis;
  • DŁUGOWIECZNOŚĆ: połączenie hybrydowej struktury implantu i powłoki z kwasu hialuronowego, zapewnia długoczasowe utrzymanie prawidłowego poziomu tkanki kostnej.

Unikalną cechą implantów Hrydowych HA jest długoczasowe pozostanie warstwy kwasu hialuronowego na powierzchni implantu. Jak wiadomo – kwas hialuronowy, np. podczas zastosowań w medycynie estetycznej, ulega po pewnym czasie rozpadowi. W przypadku implantów iRes powłoka kwasu hialuronowego na powierzchni implantu pozostaje na zawsze.
Powyższe cechy sprawiają, że bioaktywne implanty hybrydowe polecane są także osobom z grupy podwyższonego ryzyka czyli np. palaczom i cukrzykom.

W Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym dr Krzysztof Awiłło prowadzimy badania porównawcze stabilizacji implantów tradycyjnych, o powierzchni całkowicie szorstkiej i implantów hybrydowych. Wyniki wstępne są bardzo obiecujące. Stabilizacja implantów hybrydowych jest porównywalna a nawet lepsza w stosunku do implantów „szorstkich”. Na wyniki długoczasowe przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale już teraz można powiedzieć, że idea „hybrydowości” implantów w połączeniu z pokryciem powierzchni kwasem hialuronowym będzie w najbliższym czasie jednym z głównych kierunków rozwoju implantologii.

W naszym Centrum wszczepianiem implantów hybrydowych zajmuje się zespół chirurgów:

dr. n med. Krzysztof Awiłło,
dr. n med. Anna Barbara Karnowska,
lek. dent. Marcin Wojdyło

 

Implanty hybrydowe IRES otrzymały rekomendację Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologicznego OSIS

Więcej na temat wyników badań nad periimplantitis na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Implantologicznego OSIS: www.osis.org.pl
Oficjalna strona iRES POLSKA: www.implanty-pacjent.pl

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net