fbpx

GLOBAL D

Zastosowanie kliniczne

Stomatolog, zajmujący się implantologią, chce mieć możliwość posiadania w swojej ofercie takiego systemu, który umożliwiłby mu przewidywalne i skuteczne wykonywanie zabiegów w  różnorodnych warunkach anatomicznych u pacjenta.

Co to oznacza.

  1. Maksymalna stabilizacja implantu, czyli jak najlepsze umocowanie go w kości. W przypadkach implantów Global D zapewniają to systemy InKone Universal i InKone Primo. Są to implanty dedykowane do tzw. techniki subkrestalnej, czyli umieszczane są poniżej poziomu kości na ok. 1,5 -2 mm. W takiej sytuacji kośc narasta na brzegi implantu, skutecznie chroniąc go przed obnażeniem gwintu i w konsekwencji wystąpieniem stanu zapalnego

    Fot. 1: Na pomarańczowo zaznaczona część, która będzie przykryta kością

    Fot. 1a: Implant tradycyjny (po lewej) i implant Global D. Widoczna różnica poziomu kości.

    Fot. 1b: Różnica poziomu kości i tkanek miękkich po założeniu łączników

  2. Implanty ultrakrótkie TwinKonDzięki nim możliwa jest implantacja nawet w przypadkach, kiedy wysokość kości wynosi tylko 4 mm.

    Fot. 2: Ultrakrótki implant TwinKon

  3. Implanty jednoczęściowe.
    Implant jest tu zintegrowany na stałe z łącznikiem, czyli elementem na którym montujemy koronę. Jest to szczególnie ważne w bocznych odcinkach dolnej szczęki, gdzie samoistne oczyszczanie jest najtrudniejsze, a tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia stanu zapalnego jest najczęstsze. Implanty jednoczęściowe w znacznym stopniu zapewniają większe „bezpieczeństwo higieniczne”, choć rozwiązania estetyczne są tu dość ograniczone.

    Fot. 3 Implant zintegrowany z łącznikiem

     

  4. Implanty wąskie, o średnicy 3mm. Global D jako jedna z niewielu firm ma w swojej ofercie implanty o średnicy 3mm, które czasami są jedynym rozwiązaniem w przypadku braku dolnych siekaczy, a także czasami w miejscu górnych dwójek. Szerokość tych zębów jest z reguły tak mała, a ilość kości tak ograniczona, że odbudowa korony możliwa jest tylko na implancie właśnie o średnicy 3 mm.

    Fot. 4: Na pomarańczowo zaznaczone miejsca, gdzie najczęściej zakładane są implanty 3 mm.

     

  5. Połączenie implant – łącznik. Dzięki zastosowaniu oryginalnego stożkowego połączenia uzyskujemy bardzo dobrą stabilizację koron i mostów. Takie pewne, trwałe zakotwiczenie, ważne jest także z punktu występowania ewent. powikłań pod postacią ubytków kości, po  dłuższym czasie użytkowania /brak tzw. mikroruchów łącznika zabezpiecza przed drażnieniem i zanikiem kości otaczającej implant.

    Fot. 5: Połączenie implant-łącznik, zapewniające bardzo mocna i trwałą stabilizację.

  6. Zintegrowanie śrub gojących z łącznikami protetycznymi. Dzięki zintegrowaniu wielkości i kształtu śrubek gojących z łącznikami, możliwa jest szybsza, bardzie efektywna i efektowna odbudowa protetyczna. W przypadkach, kiedy implant bezpośrednio po założeniu ma odpowiednie zakotwiczenie w kości – można od razu założyć śrubkę gojącą, o odpowiedniej średnicy i długości, a po wgojeniu implantu od razu przygotować łącznik protetyczny o wymiarach zgodnych z założoną śrubką. W przypadkach konieczności odsłonięcia implantu dopiero po wgojeniu i założeniu śrubki – postępowanie jest analogiczne. Takie zintegrowanie elementu gojącego i protetycznego pozwala na uzyskanie optymalnego kształtu dziąsła wokół korony na implancie.

    Fot. 6: Śruba gojąca i łączniki o różnej wielkości i kształcie

Te 6 punktów, opisanych powyżej, pozwala wyjaśnić, dlaczego oferujemy Pacjentom właśnie implanty Global D.

 

Film o implantach GLOBAL D:

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net