Pytanie 60.

Higiena zębów na implantach nie różni się niczym od tej, jaką powinniśmy stosować na codzień.

Czyli nie ogranicza się do jednej szczoteczki zmienianej co pół roku, a wymaga odpowiednich zarówno przygotowania jak i „oprzyrządowania”.

Przygotowanie to bardzo dokładna instrukcja higieny jamy ustnej, przeprowadzona przez lekarza bądź wykwalifikowaną higienistkę . Metody szczotkowania, nitkowania przestrzeni międzyzębowych, odpowiednie stosowanie irygatora. To także wskazanie jakie szczoteczki powinny być używane. W naszym Centrum każdy pacjent, poza instrukcją higieny, otrzymuje profesjonalny zestaw do czyszczenia już po zabiegu założenia implantu.

Bardzo ważne są także regularne zabiegi higienizacyjne oraz okresowe kontrole. I dotyczą one nie tylko implantów, ale przeglądana jest cała jamą ustna. W codziennym zabieganiu pacjenci często zapominają o konieczności wizyt kontrolnych. Dlatego dobrym zwyczajem jest pilnowanie tego przez gabinet, pod którego opieką pacjent się znajduje.

Fot.: Po wszczepieniu implantu w ramach pakietu implantologinczego, każdy Pacjent otrzymuje zestaw higienizacyjny, który ułatwi utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net