fbpx

Pytanie 19.

Tak, może się zdarzyć, ze wokół korony założonej na implancie powstanie zapalenie. Najczęściej jest to spowodowane nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Złe szczotkowanie, nieużywanie nici dentystycznej prowadzi do odkładania się płytki bakteryjnej wokół korony, następuje zapalenie tkanek miękkich, które może przejść na kość w której znajduje się implant. Kość taka ulega zanikowi, a konsekwencja tego może być wypadniecie implantu.

Dlatego tak bardzo ważne są prawidłowe czyszczenie zębów i okresowe kontrole z jednoczesnymi zabiegami higienizacyjnymi (skaling, piaskowanie itp).
Drugim po złej higienie czynnikiem wpływającym na pojawianie sie problemów przy implantach jest zakładanie implantów w nieprawidłowym położeniu (miejsce i kierunek).

Dlatego tak bardzo ważne są  odpowiednia diagnostyka i zaplanowanie całego procesu, od implantacji, aż do wykonania odbudowy protetycznej. Według zaleceń Europejskiego Towarzystwa Osseointegracji (EAO) obecnie jedynym prawidłowym postępowaniem diagnostycznym w przypadku planowania implantacji jest wykonanie tomografii stożkowej lub spiralnej.
Przeciwdziałaniem powstawaniu zapaleniom przy implantach są także odpowiednie techniki implantoprotetyczne, dzięki którym  można zminimalizować pojawianie sie stanów zapalnych.

Stany zapalne wokół implantów można i należy leczyć. Nie są to procedury łatwe i powinny je wykonywać osoby z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 8.30 do 20.30
sobota: od 9.00 do 14:00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net