Nowy wymiar implantologii !

Dzięki zastosowaniu implantów Zimmer Trabecular, tzw. implantów beleczkowych, posiadających unikalną budowę, można skrócić proces założenia korony na implancie z 6 miesięcy do 6 tygodni. Już po 4 tygodniach od założenia można rozpocząć odbudowę protetyczną, czyli pobrać wycisk pod koronę lub most. W przypadku odpowiednich warunków kostnych można założyć koronę tymczasową bezpośrednio po założeniu implantu

Założenie korony na implancie już po 6 tygodniach jest możliwe dzięki połączeniu tytanowego korpusu (jak w implantach tradycyjnych)z tantalowym cylindrem znajdującym się w środkowej części implantu. Cylinder zbudowany jest z siateczki podobnej do struktury kości, dzięki czemu już po 2 dniach od założenia implantu komórki kostne wnikają pomiędzy beleczki, stabilizując implant. Zjawisko to nosi nazwę osseoinkorporacji.

Na filmie został przedstawiony schemat opisanego powyżej procesu

Jeśli u pacjenta w miejscu implantacji jest kość o odpowiedniej twardości – można założyć koronę tymczasową bezpośrednio po założeniu implantu. Decyzja co do możliwości założenia implantu beleczkowego odbywa się podczas konsultacji, na podstawie m.in. trójwymiarowego badania radiologicznego (tomografia stożkowa).

W naszym Centrum jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy leczenie z zastosowaniem implantów Zimmer Trabecular.

Al. Sikorskiego 9A lok. 1
02-758 Warszawa
poniedziałek-piątek: od 9.00 do 20.00
sobota: od 9.00 do 14.00
niedziela: nieczynne

Projekt i wykonanie: Inforpol.net